Odszkodowania za wypadek rowerowy – Polski prawnik, Floryda

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za obrażenia ciała i cierpienie doznane w wyniku wypadku rowerowego? 

W tym video, Polski Adwokat / Prawnik w Clearwater na Florydzie, Agnieszka Piasecka, Esq. omawia temat wypadków z udziałem rowerzystów na Florydzie i odpowiada odpowiada na często zadawane pytanie: Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za obrażenia ciała i cierpienie doznane w wyniku wypadku rowerowego?

Biorąc pod uwagę liczbę ofiar śmiertelnych na 100,000 osób, Floryda w ciągu ostatnich lat systematycznie zajmuje pierwsze miejsce wśród stanów o największej liczbie ofiar śmiertelnych wypadków rowerowych w kraju.

Jeśli Ty, członek rodziny lub bliska Ci osoba została poszkodowana w wyniku wypadku rowerowego, nie wahaj się ze mną niezwłocznie skontaktować w sprawie pomocy w uzyskaniu odszkodowania. Jestem polskojęzycznym adwokatem na Florydzie i współpracuję z jednymi z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii prawnych w Stanach Zjednoczonych, które mają dostęp do najbardziej wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie. Razem pomogliśmy naszym klientom uzyskać łącznie ponad 10 milionów dolarów odszkodowania za wypadki i błędy medyczne. Jeżeli nie wygramy dla Ciebie odszkodowania – nie płacisz nam absolutnie nic.Żadna sprawa nie jest za duża ani za mała. Aby umówić się na bezpłatną konsultację  w języku polskim zadzwoń pod numer 727-538-4171 lub wyślij wiadomość tekstową sms o treści “Wypadki” pod numer 813-786-3911

Na Florydzie rower jest prawnie zdefiniowany jako pojazd i ma wszystkie przywileje, prawa i obowiązki na drogach publicznych (z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych), jakie ma operator pojazdu silnikowego.

Rowerzyści mogą zjeżdżać ze ścieżki rowerowej, aby ominąć przeszkody lub zagrożenia na chodniku lub przygotować się do skrętu w lewo. Rowerzysta może korzystać z pełnego pasa ruchu, nawet jadąc znacznie poniżej prędkości ruchu ulicznego, jeśli pas ruchu jest zbyt wąski, aby zmieścił się na nim zarówno samochód, jak i rower.

Kierowcy muszą zapewnić rowerzystom co najmniej trzy stopy odległości podczas jazdy obok nich lub ich wyprzedzania. Skręcając, kierowca musi ustąpić pierwszeństwa rowerzyście na ścieżce rowerowej i może skręcić dopiero za rowerzystą. Unikaj używania długich świateł drogowych, gdy widzisz zbliżającego się rowerzystę, aby go nie oślepić. Przed otwarciem drzwi samochodu zawsze sprawdź, czy rowerzyści nie zbliżają się od tyłu.

Aby zobaczyć więcej videos i podcastów z pytaniami i odpowiedziami na temat wypadków, odszkodowań za obrażenia ciała, odpowiedzialności producenta i sprzedawcy za produkt lub błędów w sztuce lekarskiej, kliknij tutaj.

Aby porozmawiać z polskojęzycznym prawnikiem w sprawie reprezentacji prawnej i możliwości uzyskania odszkodowania za wypadki, obrażenia ciała, odpowiedzialność producenta i sprzedawcy za produkt lub błąd w sztuce lekarskiej, 

zadzwoń pod numer 727-538-4171 

lub wyślij SMS o treści “Wypadki” na numer 813-786-3911

Polski Adwokat Agnieszka Piasecka obsługuje obsługuje całą Florydę, w tym: Clearwater, Tampa, St. Petersburg, New Port Richey, Orlando, Gainesville, Ocala, Jacksonville, Tallahassee, Pensacola, Panama City, Sarasota, Bradenton, North Port, Fort Myers, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Miami, Florida.

Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej. 

*Niektóre sprawy mogą zostać referowane do innej kancelarii