Odpowiedzialność za wadliwy produkt – Polski Prawnik, Floryda

Czy przysługuje mi odszkodowanie za obrażenia ciała i cierpienie spowodowane przez wadliwy produkt?

Na czym polega odpowiedzialność za wadliwy produkt?

Odpowiedzialność za wadliwy produkt to odpowiedzialność prawna producenta i sprzedawcy za szkody poniesione przez konsumenta z powodu wadliwego produktu. Użytkownicy, którzy płacą za produkt mają prawo oczekiwać, że jest on bezpieczny i nieszkodliwy, jeżeli jest używany zgodnie z przeznaczeniem. 

Kiedy mogę ubiegać się o odszkodowanie za szkody spowodowane przez wadliwy produkt?

Możesz ubiegać się o odszkodowanie, jeżeli używałeś wadliwy produkt zgodnie z jego przeznaczeniem i wada produktu spowodowała ci szkodę. W przeciwieństwie do pozwów o odszkodowanie za wypadki, nie musisz udowadniać, że producent lub sprzedawca wadliwego produktu dopuścił się zaniedbania lub działał umyślnie. W przypadku wadliwych produktów, producent i sprzedawca ponoszą ścisłą odpowiedzialność za produkt, zgodnie z którą, aby uzyskać odszkodowanie wystarczy wykazać, że wada produktu była bezpośrednią przyczyną szkody.

Jakie są przykłady spraw związanych z odpowiedzialnością za produkt?

Do odpowiedzialności za wadliwy produkt może być na przykład pociągnięty producent samochodu, który z powodu wad technicznych uległ wypadkowi, zapalił się lub nie zapewnił pasażerom odpowiedniej ochrony podczas wypadku (wadliwy zbiornik paliwa, wadliwa poduszka powietrzna, wadliwy pas bezpieczeństwa itp.). Również producenci leków, którzy nie ostrzegają o niebezpiecznych skutkach ubocznych leków, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności za brak ostrzeżenia. Producenci wadliwych urządzeń medycznych (na przykład wadliwy rozrusznik serca) mogą być odpowiedzialni za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć pacjenta.  To tylko niektóre przykłady odpowiedzialności za wadliwe produkty. 

Jakie są różne rodzaje wad produktów?

Produkty mogą mieć wady projektowe lub konstrukcyjne, które mają miejsce, gdy produkt jest wadliwy od samego początku ze względu na swoją konstrukcję lub sposób zaprojektowania. Innym typem wad produktu są wady produkcyjne, które powstają podczas procesu produkcyjnego. Na przykład, prawidłowo skonstruowana poduszka powietrzna nie otworzyła się, gdyż została nieprawidłowo zainstalowana w samochodzie. 

Czy producent produktu ma obowiązek ostrzeżenia konsumenta?

Producenci mają obowiązek ujawnienia skutków ubocznych lub zagrożeń związanych z używaniem określonego produktu. Jeśli nie zapewnią odpowiedniego powiadomienia o potencjalnych zagrożeniach, można to zakwalifikować jako brak ostrzeżenia. Jest to uważane za rodzaj wady marketingowej, która może być podstawą roszczenia z tytułu odpowiedzialności za produkt na drodze sądowej.

Ile mam czasu na złożenie pozwu za obrażenia i cierpienie doznane z powodu działania wadliwego produktu?

Jeśli zostałeś poszkodowany przez wadliwy produkt, nie czekaj i niezwłocznie skontaktuj się z adwokatem, gdyż czas na złożenie pozwu o odszkodowanie za wadliwy produkt jest bardzo ograniczony. Nie pozwól, aby Twoje roszczenie o odszkodowanie uległo przedawnieniu. Na Florydzie, okres przedawnienia roszczeń w przypadku wadliwego produktu wynosi tylko 4 lata od momentu powstania podstawy do roszczenia. W przypadku spowodowania śmierci, czas ten jest skrócony do 2 lat. Przedawnienie roszczeń, czyli tzw. „Statute of Limitations” to prawo, które ogranicza czas, w którym można pozwać inną osobę od czasu powstania podstawy prawnej. Przedawnienie roszczeń reguluje statut Florydy 95.11. 

Aby zobaczyć więcej videos i podcastów z pytaniami i odpowiedziami na temat wypadków, odszkodowań za obrażenia ciała, odpowiedzialności producenta i sprzedawcy za produkt lub błędów w sztuce lekarskiej, kliknij tutaj.

Jeśli Ty, członek Twojej rodziny lub bliska Ci osoba została poszkodowana w wyniku wypadku spowodowanego przez wadliwy produkt, możesz mieć prawo do odszkodowania. Nie wahaj się ze mną niezwłocznie skontaktować, aby umówić się na bezpłatną konsultację.  Jestem polskojęzycznym adwokatem na Florydzie i współpracuję z jednymi z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii prawnych w Stanach Zjednoczonych, które mają dostęp do najbardziej wykwalifikowanych ekspertów w tej dziedzinie. Razem pomogliśmy naszym klientom uzyskać łącznie ponad 10 milionów dolarów odszkodowania za różne obrażenia ciała. Jeżeli nie wygramy dla Ciebie odszkodowania – nie płacisz nam absolutnie nic. Żadna sprawa nie jest za duża ani za mała. Aby umówić się na bezpłatną konsultację w języku polskim zadzwoń pod numer 727-538-4171 lub wyślij wiadomość tekstową sms o treści “Wypadki” pod numer 813-786-3911.

Aby porozmawiać z polskojęzycznym prawnikiem w sprawie reprezentacji prawnej i możliwości uzyskania odszkodowania za wypadki, obrażenia ciała, odpowiedzialność producenta i sprzedawcy za produkt lub błąd w sztuce lekarskiej, 

zadzwoń pod numer 727-538-4171 

lub wyślij SMS o treści “Wypadki” na numer 813-786-3911

Polski Adwokat Agnieszka Piasecka obsługuje obsługuje całą Florydę, w tym: Clearwater, Tampa, St. Petersburg, New Port Richey, Orlando, Gainesville, Ocala, Jacksonville, Tallahassee, Pensacola, Panama City, Sarasota, Bradenton, North Port, Fort Myers, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Miami, Florida.

*Niektóre sprawy mogą zostać referowane do innej kancelarii